Neljapäeval, 21. oktoobril algusega kell 15 meenutatakse Ene Mihkelsoni 77. sünniaastapäeval kirjaniku loomingut. Piduliku ettekandepäeva korraldab Ene Mihkelsoni Selts koostöös Eesti Kirjandusmuuseumiga ja see toimub seekord Eesti Loodusuurijate Seltsi ruumides (Struve 2, Tartu).

Ettekandepäeva kava vaata siit.
2020. aastal esinesid ettekandepäeval stipendiaadid Tanar Kirs, Leo Luks, Kristiine Kikas ja Indrek Ojam. Kultuurimõtestaja preemia pälvisid Aivar Kull ja Henri Kõiv. Toimus vestlusring mäletamise poeetikast. Fotod: Alar Madisson/Eesti Kirjandusmuuseum

2021. aasta ettekandepäeval esinevad Tartu Kultuurkapitali Ene Mihkelsoni fondi stipendiaadid ja kolmandat aastat järjest antakse üle Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia. Jürgen Rooste räägib teemal „Vajuva vee otsingul: poeetilise pilgu piir“ ja Loone Otsa ettekanne kannab pealkirja „„Ahasveeruse une“ salamustrid. Kas Mihkelson tikib Piibli lõuendile?“ Lisaks stipendiaatidele on ettekanne ka Galina Ponomarjovalt, kes kõneleb venekeelsetest raamatutest Ene Mihkelsoni raamatukogus.

Ettekandeid saab järele kuulata Ene Mihkelsoni Seltsi Facebooki vahendusel:Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia annavad üle Tartu Kultuurkapitali juhataja Kristjan Silm ja kultuurimõtestaja žürii liige Marju Lauristin.

Ettekandepäev lõpeb vestlusringiga „Kuidas lavastada Mihkelsoni?“. Vestlus on ajendatud Ugala teatris möödunud aastal lavale jõudnud Ene Mihkelsoni romaanist „Katkuhaud“.

Vestlusringi juhib Marju Lauristin ja selles osalevad lavastaja Priit Pedajas, näitleja ja Ugala teatri juht Garmen Tabor ja lavastaja ning õppejõud Merle Karusoo.

Ene Mihkelsoni loomingule pühendatud ettekandepäeva korraldab Ene Mihkelsoni Selts koostöös Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuuriloolise Arhiivi kirjanduse ja kultuuriloo allikate uurimise töörühmaga ja seda toetab Eesti-uuringute Tippkeskus.

Varasemalt on Ene Mihkelsoni kultuurmõtestaja preemia pälvinud Joonas Hellerma (2019), Aivar Kull ja Henri Kõiv (2020).


Ettekandepäevale eelneb ka seltsi üldkoosolek. Kel on huvi seltsi tegevuse vastu, on oodatud ühendust võtma ja soovi korral ka seltsiga liituma.