Õpetajate koolitus „Lähilugemine kui süvenemise ja aeglustamise viis“ sai teoks 23. augustil 2019 Eesti Kirjandusmuuseumis.

Osa võttis 12 kirjandusõpetajat Tartu Tamme Gümnaasiumist, Tartu Raatuse Koolist, Tartu Kutsehariduskeskusest, Luunja Keskkoolist, Tapa Gümnaasiumist, Haanja Koolist, Pelgulinna Gümnaasiumist, Kadrina Keskkoolist, Aravete Keskkoolist, Tallinna Nõmme Gümnaasiumist ja Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumist. Juhendajad Aija Sakova, Merle Karusoo ja Katrin Saukas keskendusid peamisele – süvenevale analüüsile ja mõtestavale esitusele. Piirduti vaid kahe Ene Mihkelsoni tekstiga, mis hakkasid lahti hargnema koostöös, kui liiguti teksti tähenduslikke sõlmi pidi. See oli päriselt süvenemiseks võetud aeg.

Harjutusega „Kes ma olen?“ suunas Merle Karusoo meditatiivsel moel positsioneerima end Eesti aja, oma lähikondsete ja omaenda mälupiltide suhtes, mis ühtlasi osutus seoseks ka Ene Mihkelsoni loomingu sõlmedega. Selle sisemise rännaku loogiliseks jätkuks oli teksti „Mutt konutas seina ääres“ uurimine ja arutlus tekstide laetusest autori isikulooga.

Õpetajatelt saadud tagasiside lubab väita, et see aeglase õppimise päev oli toetav, julgustav ja, peatähtis, − inspireeriv. 

Me jätkame!

Lea Tooming,
Ene Mihkelsoni Seltsi haridusprogrammi eestvedaja

"Roostekarvaline lumi kollase taeva all ühes väikelinnas" on algselt ilmunud luulekogus „Selle talve lause“ (1978), lk 18.
Kogumikus „Kõik redelid on tagurpidi“ (2016), lk 10.

"Mutt konutas seina ääres aga ma" on algselt ilmunud luulekogus "Elujoonis" (1989), lk 92.
Kogumikus „Kõik redelid on tagurpidi“ (2016), lk 178.