Reedel, 17. mail 2024 toimus Tartus haridus- ja teadusministeeriumis 25. ajaloo-alaste uurimistööde võistluse “Võitjad ja kaotajad" parimate õpilaste ja nende juhendajate autasustamine. Ene Mihkelsoni Seltsi poolt olid eripreemiad nii gümnaasiumi kui ka põhikooli astmes.
Parimatele õpilastele anti Tartus üle Eesti Vabariigi Presidendi preemiad, aga ka mitmete organisatsioonide tänukirjad ja eripreemiad. Autasustamisüritusel osales üle 160 õpilase ja nende juhendaja.
Ene Mihkelsoni Seltsi eripreemia põhikooli osas pälvis Kaarel Jagomägi Tartu Mart Reiniku Koolist uurimistööga "Minu vanavanaisa lugu - Saarepeedilt Kolõmale ja tagasi", mida juhendas Karolina Antons. Sama uurimistööd tunnustati II koha vääriliseks, lisaks pälvis töö ka Rahvusarhiivi, Eesti Rahva Muuseumi, Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu ja Eesti Mälu Instituudi eripreemia.

Gümnaasiumi osas pälvis Ene Mihkelsoni Seltsi eripreemia
Sten Nuhkat Kadrioru Saksa Gümnaasiumist uurimistööga "Nõukogude okupatsioon ja repressioonid vanavanaema Ellen Veskeri mälestustes", mida juhendas Andres Toode. Uurimistööd tunnustati ka Eesti Ühiskonna- ja Ajalooõpetajate Seltsi tänukirjaga.
Seltsi nimel andis üle eripreemiad - Ene Mihkelsoni koondluulekogu "Kõik redelid on tagurpidi" ning  romaanide "Matsi põhi / Kuju keset väljakut / Korter" koondväljaanne -  kirjandusteadlane Sirje Olesk (foto Maris Mägi).

Järgmise ajaloo-alaste uurimistööde võistluse kuulutab president välja 2024. aasta sügisel.