10. septembril 2022 kell 13 toimub Kirjandustänava festivalil arutelu kirjandusklassikute seltsidest. Vestlust modereerib Krista Aru ja vestluses osalevad Tiina Kaalep Jaan Kaplinski Seltsi esindaja, Janika Kronberg Karl Ristikivi Seltsi esindaja ja Aija Sakova Ene Mihkelsoni Seltsi esindajana.
Ene Mihkelson romaani "Katkuhaud" esitlusel, 2007. Foto: Krista Ojasaar. Aija Sakova Ene Mihkelsoni 75. sünniaastapäevale pühendatud konverentsil, 2018. Foto: Alar Madisson/Eesti Kirjandusmuuseum.

Karl Ristikivi Selts on asutatud 2001. aastal ja selle asutajateks on kirjandusteadlased Rutt Hinrikus ja Janika Kronberg.
Ene Mihkelsoni Selts asutati 2018. aastal ja selle juhatusse kuuluvad Marju Lauristin, Marin Laak, Mart Velsker, Janika Kronberg ja Aija Sakova. 2022. aasta seisuga kuulub seltsi 46 liiget.
2022. aast kevadel asutati Jaan Kaplinski Selts. Selle juhatuse liikmeteks valiti Sirel Heinloo, Tiina Kaalep, Lemmit Kaplinski, Igor Kotjuh, Janika Kronberg, Marin Laak ja Märt-Matis Lill.  Seltsi kuulub 107 liiget. 

Vestlust saab järele vaadata: