Vaata ettekandepäeva kava siit: Ettekandepäev 21.10.2020
Täna, 20. septembril möödub kolm aastat Ene Mihkelsoni lahkumisest. Kuu aja pärast meenutame kirjanikku tema loomingule pühendatud ettekandepäevaga Tartus, Eesti Kirjandusmuuseumis.

Ene Mihkelsoni loomingule pühendatud ettekandepäeval esinevad ettekannetega 2019. aasta lõpus Ene Mihkelsoni Fondi stipendiumid pälvinud uurijad Kristiine Kikas, Tanar Kirs, Indrek Ojam ja Leo Luks.
Peale stipendiaatide ettekannete toimub vestlusring 2020. aastal ilmunud Aija Sakova raamatu "Mäletamise poeetika. Ene Mihkelsoni ja Christa Wolfi romaanid lähivaates" (Tartu Ülikooli Kirjastus) teemal. Vestlusringis osalevad Marju Lauristin, Tiina Kirss, Aigi Rahi-Tamm ja Jaan Aru.

Samuti antakse 21. oktoobril üle 2020. aasta Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia. 2019. aastal pälvis preemia Joonas Hellerma kultuurisaate Plekktrumm eestvedamise ning kultuuriväljaannetes ilmunud käsitluste eest.