Laupäeval, 5. augustil 2023 toimus Ene Mihkelsoni maakodus Haanjas suveseminar "Kirjaniku kohad ja paigad", kus esinesid ettekannetega Kadri Tüür, Janika Kronberg, Ene-Reet Soovik, Joosep Susi, Tiia Allas, Sirje Olesk, Aija Sakova ja Marju Lauristin. Külalisi võõrustas pererahvas Marin ja Aare Laak.
Kadri Tüüri avaettekanne keskendus solastalgia ehk kohakaotusvalu mõiste ja selle kasutushorisontide avamisele. Janika Kronberg käsitles Karl Ast-Rumori erinevaid elupaiku ning Tiia Allase ettekanne avas Madis Kõivu kohtasid ja nende õpetamist.
Joosep Susi rääkis sellest, kuidas tantsida Mihkelsoni; Aija Sakova ettekanne keskendus Raekoja platsile romaanis "Kuju keset väljakut"; Sirje Olesk avas Ene Mihkelsoni eluloo kirjutamise keerukusi ning Marju Lauristin rääkis kohtadest Ene Mihkelsoni elus.

Suveseminari toimumist toetasid Eesti Kultuurkapital, MTÜ Ene Mihkelsoni Selts, MTÜ Peedomäe Tähed ja Eesti Kirjandusmuuseum.