23. oktoobril algusega kl 13 toimub Võrumaal, Ene Mihkelsoni suvekodu lähistel Haanja rahvamajas mälestuspäev „Mägi mäletab. Kirjanik Ene Mihkelson 75“.

Ene Mihkelsonist lõunaeesti kultuuriruumis kõneleb kirjaniku teekaaslane ja sõber, Loomingu peatoimetaja Janika Kronberg. Näitleja Katrin Saukas esitab Merle Karusoo valitud ja seatud katkendeid kirjaniku luulest ja intervjuudest. Kirjandusteadlane Marin Laak tutvustab kirjaniku 75. sünniaastapäevaks valminud Elle Palumäe kujundusega näitust. Viimane tehakse kättesaadavaks mitmetele lõunaeesti rahvamajadele ja raamatukogudele.

Samuti avatakse Ene Mihkelsoni Lõuna-Eesti JutuPeatus ning esitletakse vastvalminud raamatut „Vaba inimese tunne. Vestlused Ene Mihkelsoniga“ (EKSA, 2019). Raamatu koostasid kirjaniku head sõbrad Eva ja Mart Velsker ning selles sisaldub ka suur valik fotosid Mihkelsoni isiklikust arhiivist.

Ene Mihkelson töötas ja elas suviti aastakümneid  Rõuge vallas, oma maakodus Haanjas. Sealsamas, Peedomäe talus avati 22. septembril 2019 ka mälestustahvel kirjaniku auks.

Kõik huvilised on oodatud.

Ene Mihkelsoni päeva Haanja rahvamajas korraldavad Haanja raamatukogu ja rahvamaja ning MTÜ Peedomäe Tähed.
Info Rõuge valla kodulehel.

*

MÄGI MÄLETAB. Kirjanik Ene Mihkelson 75
Haanja rahvamajas, 23.10.2019
Päevakava

13:00   Tervitus – Marko Palo, Rõuge vallavalitsus. Avamine.
13:10   Janika Kronberg – Ene Mihkelsoni tähendusest lõunaeesti kirjanikuna.
13:40   Ene Mihkelsoni Lõuna-Eesti JutuPeatuse avamine –Kristel Kalda, Tartu linnavalitsus.
13:50   Võrumaa raamatukogudele kirjanikku tutvustava näituse avamine – Marin Laak.

Kohvipaus, kohalik kook

14:30    ELU ONGI JUMALAGAJÄTT – hetki Mihkelsoni eluloost ja luulest. Otsinud-leidnud Merle Karusoo, hääle annab Katrin Saukas.
15:20    Raamatu „VABA INIMESE TUNNE. Vestlused Ene Mihkelsoniga“ (EKSA, 2019) esitlus – Mart ja Eva Velsker. Raamatumüük.
15:55     Lõpetamine – Riina Lõhmus, Haanja raamatukogu.